More
  HomeВестиИталијанската полиција добива Giulia која достигнува 300 km/h

  Италијанската полиција добива Giulia која достигнува 300 km/h

  Објавено на

  Италијанската полиција во Рим и Милан добива супер моќен автомобил. Станува збор за Alfa Romeo Giulia која е опремена со нов 2.9 BiTurbo бензински мотор со 510 КС. Благодарение на овој моќен мотор максималата брзина која може да се постигне е 307 km/h што ја прави оваа изведба најмоќната Giulia досега. До 100ка забрзува само за 3.9 секунди.

  Популарните Карабинери традиционално ги добиваат најмоќните изведби на Alfa Romeo, а најголем дел од истите се директна донација од италијанскиот производител.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...