More
  HomeЛајфКлубЗабаваЛајфКлуб: Не успеа во фудбалот па стана рапер (ВИДЕО)

  ЛајфКлуб: Не успеа во фудбалот па стана рапер (ВИДЕО)

  Објавено на

  Некогашната потенцијална ѕвезда на холандскиот фудбал, Ројстон Дренте полека доаѓа до крајот на неговата кариера.

  31-годишниот бек кој по блескавите игри во Феенорд и Европското првенство за млади на кое победи со Холандија, се пресели во Реал Мадрид, но никогаш не заигра на највисоко ниво.

  Се сметаше за голем потенцијал на холандскиот фудбал, но откако не успеа да се докаже во Реал Мадрид, тој не успеа ниту во послабите Херкулес, Евертон, Аланија, Ридинг, Шефилд, Кајсери, а и во Бaнi Јас – неговиот последен клуб од Обединетите Арапски Емирати.

  Минатата сезона заврши во клубот наречен Бани Јас во Емиратите, а по завршувањето на сезоната договорот бил раскинат.

  Тој сега се фрли во музичките води.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...