More
  HomeВестиСе продава за 1.8 милиони евра - ова е најскапиот SUV (ВИДЕО)

  Се продава за 1.8 милиони евра – ова е најскапиот SUV (ВИДЕО)

  Објавено на

  Најскапиот, а воедно и најлуксузниот SUV автомобил се продава за нешто повеќе од 1.8 милиони евра. Дизајниран од страна на кинеската компанија IAT, а склопен во Европа, Karlmann King е најскапиот SUV во моментов. Со фордовиот 6.8 литарски V10 мотор кој генерира 396 КС, но и со тежина од 4.5 тони овој SUV е вистинско чудовиште, во позитивна смисла.

  Поради тежината, овој автомобил максимално постигнува брзина од 140 km/h, a доколку се погледне внатрешноста тогаш може дефинитивно да се каже дека е полуксузен од на примерRolls Royce Phantom и едно просечно казино во Лас Вегас.


   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...