More
  HomeСпортКлубF1Ексклузивно: Формула 1 и во Македонија!

  Ексклузивно: Формула 1 и во Македонија!

  Објавено на

  Откако ги изгубивме сите надежи дека ќе гледаме Формула 1 на некоја од телевизиите со одлична вест не израдува Телевизија 24. Имено од оваа телевизија на својот интернет сајт информираат дека во последен момент успеале да се договорат и да ги откупат правата за емитување на овогодинешната сезона од Формула 1 на нивниот сајт.

  Во минатото ТВ преноси од најпопуларниот автомото спорт во Македонија емитуваа МРТВ, Канал 5, Алфа и мрежата на Спорт Клуб. Сепак оваа сезона беше јасно дека МРТВ нема да емитува трки од Формула 1, а регионалната телевизиска мрежа Спорт Клуб ги откупи правата само за емитување на територијата на Србија. По ова, се појави големо незадоволство кај љубителите на Формула 1 шампионатот по што се појави и онлајн петиција. Така, наместо МРТВ да излезе во пресрет како национална телевизија, желбите на сите љубители на авто-мото спортовите ги исполни Телевизија 24.

  Голема благодарност до Телевизија 24!

  [ВИДИ ПОВЕЌЕ: Календарот на трки во Формула 1]

  • ТАГОВИ
  • f1

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...