More
  HomeВестиПопуларната Буба продолжува да се произведува

  Популарната Буба продолжува да се произведува

  Објавено на

  Иако пред неколку дена од Volkswagen објавија дека популарната Буба нема да добие наследник, сепак медиумите во Германија пишуваат дека овој бестселер и натаму ќе се произведува. Volkswagen работи на обновување на својата гама, а Arteon, Atlas и T-Roc беа дел од овие планови на германскиот производител. Во овој план место најдоа и Polo, Golf, Tiguan и Touareg, но дефинитивно место нема да има за популарниот Beetle.

  Засега не е познато кога ќе се прекине со производството на овој автомобил кој во минатата година во земјите од ЕУ беше продаден во 22.360 примероци. Инаку овој модел е убедливо најпродаваниот автомобил на Volkswagen со продадени над 20 милиони автомобили и еден кој покрај Ford Model T, Mini, Fiat 500 и Citroen DS го одбележа минатиот век. Раритет е и тоа што овој автомобил се произведувал на 19 локации ширум светот вклучувајќи го и Сараево.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...