More
  HomeАуто МиксИнтересноТоп 20 најкул автомобили кои ќе бидат претставени на саемот во Њујорк

  Топ 20 најкул автомобили кои ќе бидат претставени на саемот во Њујорк

  Објавено на

  На 30 март започнува саемот за автомобили во Њујорк кој покрај Детроит е најголемиот кој се одржува на американско тло. Вкупно 14 светски премиери и 16 саемски премиери, овој саем се следи со големо внимание.

  За таа цел Business Insider ги претставува 20те најкул автомобили кои ќе бидат претставени на саемот кој ќе трае се до 8 април.

  Volkswagen Atlas

  Usually, the glitz and glamour of supercars and luxury cars soak up all of the attention at auto shows. But this year, the New York Auto Show will be dominated by mainstream, mass-market brands. This includes the introduction of a new five-seat, mid-size crossover SUV from Volkswagen. It's based on the brand's existing seven-seat Atlas SUV.

  VW Arteon R-Line

  VW is also set to introduce the sporty R-Line edition of its stylish Arteon four-door coupe.

  Ford Fusion

  Ford will introduce an updated mid-size Fusion sedan ...

  Nissan Altima... while Nissan is set to unveil a new generation of its mid-size Altima sedan.

  Kia K900

  Kia is expected to roll out a new flagship K900 luxury sedan ...

  Hyundai Santa Fe

  ... while corporate sibling Hyundai will introduce a new Santa Fe SUV.

  Subaru Forester

  Subaru fans are expected to see a new Forester compact crossover ...

  Toyota RAV4

  ... while Toyota's hot-selling RAV4 is also getting an update.

  Acura RDX

  Don't worry. The luxury brands haven't been shut out of the fun. Acura will unveil a sporty A-Spec version of its new RDX compact crossover.

  Cadillac XT4

  Cadillac's new compact XT4 crossover is ready for a world debut.

  Lincoln Aviator

  So is Lincoln's upcoming Aviator crossover.

  Jaguar I-PACE

  The production version of Jaguar's all-electric I-PACE crossover will make its North American debut in New York.

  Јaguar F-PACE

  A high-performance SVR version of its F-PACE SUV is also rumored to be on the docket.Hollis Johnson

  Cadillac CT6

  Cadillac will also introduce a 550-horsepower, twin-turbo V8 V-Sport version of its flagship CT6 luxury sedan.

  Audi A6 sedan

  Audi's new A6 sedan and ...

  Mercedes AMG GT Coupe

  ... the 2019 Mercedes-AMG GT Coupe will both make their North American debuts.

  Mercedes C-Class Cabriolet.

  Mercedes is set to introduce a new C-Class Cabriolet.

  Mercedes C-Class Coupe

  It'll also have a new Coupe at the show.

  Volvo V60

  Volvo's stunning V60 wagon will also make it North American debut.

  Bugatti Chiron Sport

  Last but not least, the new Bugatti Chiron Sport will be at the show. This will be the first time a North American audience will see the $3.3 million hypercar.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...