More
  HomeВести500 Urbana Edition со деби во Њујорк

  500 Urbana Edition со деби во Њујорк

  Објавено на

  На претстојниот саем за автомобили во Њујорк кој започнува на 30 март италијанскиот производител Fiat ќе ја претстави специјалнaта изведба наречена Urbana Edition. Она што е ново кај оваа изведба се црните алуминиумски 16 инчни фелни и затемнетите “стоп” светла кај екстериерот додека во ентериерот и новите седишта и затемнетите елементи во ентериерот. При тоа купувачите ќе треба да одберат една од следните пет достапни бои: Bianco White Ice, Perla White Tri-Coat, Pompei Silver, Granito Gray и Metallo Gray.

  Оваа изведба ќе биде достапна само со еден 1.4 литарски турбо бензински мотор со 135 КС и 203 NM, а во понудата ќе има и мануелен и автоматски менувач. Продажбата на оваа изведба на Fiat 500 ќе започне веднаш по саемот во Њујорк, a засега не е позната цената.

  Инаку Fiat 500 бележи солидна продажба во САД. Минатата календарска година беа продадени 12,685 автомобили, а рекордот е во 2012 кога во САД биле продадени 43.772 Fiat 500 автомобили. Со оваа освежена изведба Fiat се надева дека ќе ја зголеми продажбата на Fiat 500 во САД и најмалку за уште две години ќе го продолжи животниот век на овој автомобил на овој пазар. 

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...