More
  HomeВестиИ BMW се откажува од Детроит

  И BMW се откажува од Детроит

  Објавено на

  По Mercedes-Benz, и BMW одлучи да го скокне наредното издание на Интернационалниот саем за автомобили кој во јануари традиционално се одржува во Детроит. Оваа вест ја потврдија од германскиот производител од каде брифираа дека BMW нема да учествува на наредниот саем во Детроит без при тоа да потврдат дали во 2020 повторно ќе се вратат на истиот.

  “BMW Групацијата одлучи да се повлече од Интернационалниот Саем во Детроит. Оваа одлука беше донесена поради истражувањето на алтернативни платформи и формати (на промоциј). Нашата крајна цел е да ги претставиме нашите идеи и планови за иднината на најдобар начин и да постигнеме зголемена видливост на нашите производи, технологии и иновации” стоеше во соопштението од германскиот производител.

  Инаку се повеќе авто производителите се решаваат да ги редуцираат настапите на автосаемите. Така Opel не настапи во Женева, а во јануари во Детроит со свои штандови не настапија Jaguar, Land Rover, Porsche и Mazda.

   

  • ТАГОВИ
  • BMW

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...