More
  HomeЛајфКлубЛајфКлуб: Ова се најнаселените градови во светот (ФОТО)

  ЛајфКлуб: Ова се најнаселените градови во светот (ФОТО)

  Објавено на

  10. Њујорк (САД) – 18.604.000

  Image result for new york

  9. Каиро (Египет) – 19.846.000

  Related image

  8. Осака (Јапонија) – 20.472.000

  Image result

  7. Мексико Сити (Мексико) – 21.493.000

  Image result for Mexico City

  6. Пекинг (Кина) – 21.240.000

  Image result for Beijing

  5. Сао Пауло (Бразил) – 21.297.000

  Image result for sao paulo brasil

  4. Мумбај (Индија) – 21.357.000

  Related image

  3. Шангај (Кина) – 24.484.000

  Image result

  2. Делхи (Индија) – 26.454.000

  Related image

  1. Токио (Јапонија) – 38.140.000

  Related image

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...