More
  HomeВестиНова фотографија од новата генерација на Forester

  Нова фотографија од новата генерација на Forester

  Објавено на

  Откако беше објавено дека четвртата генерација на Forester официјално ќе биде претставена на претстојниот саем во Њујорк, се појави нова фотографија од Subaru Forester. Од истата не може многу да се види околу дизајнот, но може да се каже дека станува збор за модерен дизајн со оштри линии. Според официјалните информации Forester премиерно ќе биде претставен уште на првиот саемски ден односно 28 март кога е закажана и премиерата на RAV4.

  Според засега сиромашните информации новиот Forester ќе добие изменет дизајн на предниот дел како и позади каде ќе добие светла во C форма. Се шпекулира и дека овој модел ќе биде базиран на новата Subaru платформа наречена SGP, истата платформа која ја користи и новата генерација на Impreza како и останатите модели кои се во најава.

  Инаку новата генерација на Forester како и претходните, акцент ставаат на американскиот пазар каде во својот сегмент буквално се неприкосновени. Така за минатата година Subaru од овој свој модел продаде 177.563 возила, а веќе неколку години се наоѓа на врвот во својот сегмент.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...