More
  HomeВестиФОТО: Ова е новиот Cadillac XT4

  ФОТО: Ова е новиот Cadillac XT4

  Објавено на

  Во рамките на “предвечерјето” на саемот за автомобили во Њујорк кој за посетителите се отвора утре, Cadillac го претстави својот најнов модел XT4. Станува збор за автомобил од средната класа на SUV автомобили кој има заа цел да им парира на BMW X1, BMW X3, Volvo XC40 и останатите автомобили во оваа класа. Со одличен дизајн овој автомобил несомнено дека добро би се пронајдол и низ улиците во Европа. И во овој модел американскиот производител не отстапува од традиционалната предна маска, а издолжените светла на предниот и задниот дел му даваат доста модерен изглед. Она што се знае за овој кросовер е дека доаѓа со 2.0 литарски четири цилндрен турбо бензински мотор со девет степен автоматски менувач. Во внатрешноста доминира 8 инчниот CUE инфотајмент систем кој овозможува целосна слобода во задавањето на најголем дел од командите на автомобилот. Секако тука се луксузните и спортски седишта кој доаѓаат и со опција за масажа.

  Иако нефоцијално, сепак се претпоставува дека почетната цена во САД ќе изнесува 37 илјади американски долари.

  2018 Cadillac XT4 revealed in New York

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...