More
  HomeВестиНајмоќниот BMW M5 пристигнува со 616 КС

  Најмоќниот BMW M5 пристигнува со 616 КС

  Објавено на

  Откако беше премиерно претставен на минатогодишниот саем за автомобили во Франкфурт, BMW објави дека најмоќната M5 изведба ќе располага со 616 КС. Како што и од претходно беше објавено, оваа изведба ќе биде опремена со 4.4 литарски V8 мотор со чија благодарност до стотка забрзува за речиси 3.4 секунди, додека до 200 за само 100 секунди. Според непотврдени информации максималната брзина ќе изнесува 250 km/h.

  Во продажба официјално ќе се појави во јули месец, најпрво во Европа и во септември на пазарите во Северна Америка и Австралија. Цената засега не е позната.

  • ТАГОВИ
  • BMW

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...