More
  HomeВестиДенес започнува саемот за автомобили во Њујорк: 14 светски и 16 саемски...

  Денес започнува саемот за автомобили во Њујорк: 14 светски и 16 саемски премиери

  Објавено на

  Денеска во Џејвиц центарот во Њујорк за почнува вториот по големина саем за автомобили во САД, саемото во Њујорк. Со традиција уште од 1900 година, овој саем е најпопуларниот саем во Северна Америка по оној во Детроит.

  За разлика од минатите години оваа година не очекува поголема заинтересираност од автопроизводителите, а за тоа говори и фактот што на овој саем ќе бидат прикажани 14 светски премиери и 16 саемски т.е. северноамерикански премиери. 

  Така покрај долго најавуваните Nissan Altima, Subaru Forester и Toyota RAV4, на овој саем својата светска премиера ќе ја имаат и Kia K900, Lincoln Aviator, Mercedes Benz C Class, Infiniti QX60, Ford Fusion, Cadillac XT4, Acura RDX и други.

  Покрај 14 светски премиери, на овој саем свое деби ќе имаат и Audi A6, BMW X4, Bugatti Chiron, Hyundai Kona, Hyundai Santa Fe, Jaguar I Pace, Land Lover Range Rover SV Coupe, Lexus RC, Lexus UX, Mercedes AMG G63 и Volvo XC40,

  Инаку саемот кој започнува денеска ќе трае се до 8 април.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...