More
  HomeВестиФеноменалниот концепт на Genesis освојува во Њујорк

  Феноменалниот концепт на Genesis освојува во Њујорк

  Објавено на

   Дефинитивно еден од најдобрите штандови на претстојниот саем во Њујорк е оној на Genesis. Највпечатлив модел кој ги освои не само медиумите туку и сите посетители е концептот Essentia. Овој автомобил на иднината како што го нарекуваат од јужнокорејскиот производител е целонсо електрифициран, а ја поседува последната технологија која овозможува минимална вклученост на возачот во управувањето и максимално уживање.

  “Ние ја разбираме нашата обврска како производител на луксузни автомобили да создаваме предмети на желба кои предизвикуваат страст и инспирација со нагласување на културата, истовремено надминувајќи ги очекувањата во однос на технологијата и поврзувањето со што нашиот надворешен свет беспрекорно се вклопува во внатрешноста на возилото” изјави Манфред Фицгералд, шеф во Genesis.

  Иако нема многу податоци околу техничките карактеристики, она што се знае за овој концепт е тоа што има лесна структура благодарение на тоа што е изработена од карбоно-фиберски влакна. Во внатрешноста доминира футуристичкиот изглед каде централно место зазема огромниот екран на допир кој ја содржи последната технологија кога е во прашање мултимедијата и интеграцијата со други уреди. Едноставно кажано, Essentia e вистинскиот автомобил на иднината, блиската иднина.

  Genesis Essentia concept at NYIAS

  Genesis Essentia interior

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...