More
  HomeВестиНајава на саемот во Загреб

  Најава на саемот во Загреб

  Објавено на

  По саемот во Белград, уште еден голем регионален саем на автомобили оваа пролет. Станува збор на саемот за автомобили во Загреб, најголем во Хрватска, а заедно со оној во Белград, најголема саемска манифестација за автомобили на Балканот. Свеченото отварање на саемот е закажано точно за 18 часот по локално време, но претходно, од 8 часот до 15 часот е закажан т.н. новинарски ден, во чии рамки ќе се одржат неколку прес конференции на изложувачите и организаторот. Во текот на денот ќе се организира и “Такси Слалом” како и т.н. слободно возење со buggy моделите.

  Со овие, но и бројните други настани што ќе се организираат во рамките на овој саем, може да се каже дека саемот во Загреб нуди еден друг, поинтерактивен концепт кој секако ќе биде проследен со бројни национални премиери, но за жал тука нема да биде последното ремек дело на Rimac.

  Комплетната агенда можете да ја погледнете ТУКА.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...