More
  HomeВестиAudi RS5 со северноамериканско деби во Њујорк

  Audi RS5 со северноамериканско деби во Њујорк

  Објавено на

  RS5 е адутот на Audi на претстојниот саем во Њујорк. Со веќе позната дизајнерска филозофија, но и со 2.9 литарски V6 мотор кој овозможува забрзузвање до стотка за 3.9 секунди, овој модел ги привлече сите посетители на саемот.Со овој модел германскиот производител ги предизвикува своите сонародници пред се BMW M4 и Mercedes AMG C63. 

  “Audi RS5 Sportbac е повеќе од само еден саемски новитет – тој нуди нешто ново. Нашата интерпретација на пет вратно купе едноставно нема конкуренција” изјави Мајкл Ренц, директор на спортската дивизија во Audi. Инаку во продажба овој модел ќе се најде доцна летоска, а веќе од почетокот на летото ќе може да се прават нарачки за овој модел.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...