More
  HomeАуто МиксИнтересноШто доколку Porsche, Bentley, Ferrari и McLaren продаваа градски автомобили?

  Што доколку Porsche, Bentley, Ferrari и McLaren продаваа градски автомобили?

  Објавено на

  Дали сте се запрашале некогаш како би изгледале малите градски автомобили доколку истите би ги произведувале Porsche, Bentley, Ferrari и McLaren? Жедта за љубопитност до некаде се обиде да ја изгасне Аксионов Никита, графички дизајнер кој на Behance ги објави своите дела.

  Porsche City Car

  Lincoln City Car
  Ferrari City Car
  McLaren City Car
  Bentley City Car

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...