More
  HomeОгласи за вработувањеМАН Македонија вработува!

  МАН Македонија вработува!

  Објавено на

  МАН Македонија генерален увозник на MAN комерцијалните возила и MAN оригинални резервни делови објавува оглас за вработување за две работни позиции: автомеханичар и автоелектриач.

  Потребни квалификации за работната позиција за автомеханичар се:

  • ССС или КВ автомеханичар
  • Предност: искуство во работа со стопански возила
  • Возачка дозвола Б категорија пожелно C категорија

  Повеќе информации околу оваа работна позиција како и аплицирањето за истата прочитајте ТУКА.

  Потребни квалификации за работната позиција за соработник за автоелектричар се:

  • ССС или КВ автоелектричар
  • Предност: искуство во работа со стопански возила
  • Возачка дозвола Б категорија, пожелно C категорија

  Повеќе информации околу оваа работна позиција како и аплицирањето за истата прочитајте ТУКА.

  Крајниот рок за аплицирање е 9 април 2018.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...