More
  HomeАуто МиксТопНајдобрите 10 автомобили за 2018 во САД (ФОТО)

  Најдобрите 10 автомобили за 2018 во САД (ФОТО)

  Објавено на

  Американскиот авто магазин caranddrive ги објави најдобрите 10 автомобили за 2018 година. Врз основа на комбинацијата на вредност, возачки перформанси, исполнителност и други параметри, магазинот за најдобри 10 ги избра следните автомобили:

  ALFA ROMEO GIULIA / GIULIA QUADRIFOGLIO
  AUDI RS3
  CHEVROLET CAMARO V-6 / SS / ZL1
  CHEVROLET CORVETTE GRAND SPORT
  HONDA ACCORD
  HONDA CIVIC SPORT / SI / TYPE R
  MAZDA MX-5 MIATA
  MERCEDES-BENZ E400 / MERCEDES-AMG E43
  PORSCHE 718 BOXSTER / CAYMAN
  VOLKSWAGEN GOLF / ALLTRACK / E-GOLF / GTI / R / SPORTWAGEN
  Извор: Caranddrive

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...