More
  HomeГаражаКраш ТестКраш тест: Jaguar F-Pace со очекувани пет ѕвезди (ВИДЕО)

  Краш тест: Jaguar F-Pace со очекувани пет ѕвезди (ВИДЕО)

  Објавено на

  Сосема очекувано, Jaguar F-Pace доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 85% во однос на безбедноста на децата, F-Pace е еден од најдобрите автомобили во својата класа сезонава. Безбедноста на возрасните изнесува 93%, на пешаците 80% додека скорот во однос на безбедносната асистенција односно безбедноста на околината изнесува 72%.

  Со овој скор Jaguar F-Pace сосема очекувано доби пет ѕвезди на краш тестот, но гледајќи ги перформансите тој е зад лидерот во класата Volvo XC60 кој е убедливо на врвот во однос на перформансите од овој краш тест.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...