More
  HomeВестиПогледнете како би изгледала новата LADA Niva 4x4 NG (ВИДЕО)

  Погледнете како би изгледала новата LADA Niva 4×4 NG (ВИДЕО)

  Објавено на

  По купувањето на Lada од страна на Reanult-Nissan Алијансата и развојно-стратешките планови на рускиот гигант стануваат се повеќе и повеќе амбициозни. По неколкуте новитети Lada планира и обновување на легендарната Niva која според информациите ќе дебитира на саемот во Бразил наредната година.

  Веста е преземена од Russia Beyond

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...