More
  HomeВестиТизер видео за новата Ford Focus

  Тизер видео за новата Ford Focus

  Објавено на

  Со тизер видео, американскиот производител ја најави новата генерација на Focus која официјално ќе биде претставена на 10 април. Според видеото, но судејќи и од фотографиите кои неодамна истекоа во јавноста, новиот Focus драстично ќе се разликува од актуелната генерација. Со пооштри линии и поспортски карактер новиот Focus дефинитивно ќе ја напаѓа лидерската позиција во сегментот каде во моментов се наоѓa VW Golf.

  Во однос на цената и останатите технички карактеристики засега нема многу информации, а официјалните се очекува да бидат објавени на денот на премиерата.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...