More
  HomeСпортКлубF1Хамилтон со нов рекорден договор

  Хамилтон со нов рекорден договор

  Објавено на

  Британскиот F1 возач, Луис Хамилтон е пред потпишување на нов, рекорден договор со Mercedes F1 тимот. Според договорот, Хамилтон за продолжената тригодшна лојалност по сезона ќе добива 45 милиони евра, а за овој период заедно со рекламите, спонзорствата и останатите бонуси ќе добие 150 милиони евра што е воедно и највисока плата т.е. договор кога во прашање е F1 натпреварувањето.

  “Договорот е речиси финализиран. Луис и ние сме апсолутна на иста бранова должина. Но таков еден договор како што е неговиот сдржи 100 страни со многу точка така што мора да биде внимателно припремен” изјави преетставник на F1 тимот за германскиот Sport Bild.

  Хамилтон во однос на новиот договор кратко изјави дека нема подобар од него.

  Инаку Луис Хамилтон досега четири пати победувал во F1 натпреварувањата и тоа во 2008, 2014, 2015 и 2017 година.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...