More
  HomeВестиДа, добро читате, ова е новата Lada Questa

  Да, добро читате, ова е новата Lada Questa

  Објавено на

  Да, добро прочитавте, ова е Lada Questa автомобилот на иднината на рускиот производител. Дизајниран од страна на Вјачеслав Александров, а инспириран од Bugatti и останатите супер автомобили, Questa треба да биде пример во развојот на иднината на Lada.

  Сепак, треба да се знае дека овој концепт е дизајниран од страна на рускиот моделатор па оттука и не треба да се сфати сериозно овој модел. Како што изјави Александров за Sputnik, уште од 2002 година тој креира модели, а потенцира дека ќе му биде голема чест доколку АвтоВАЗ го прифати овој негов концепт и наскоро го стави во сериско производство.

  Supercar Lada Questa

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...