More
  HomeЛајфКлубЗабаваВиц на денот: Планинар

  Виц на денот: Планинар

  Објавено на

  Со тешки маки планинар качувајќи се на планина пронаоѓа мала дрвена куќичка. Решил да влезе и да одмори малку, па затропал на вратата, од каде се чуло децки глас:

  -Да?

  -Тука ли е татко ти?

  -Не е, излезе кога дојде мама.

  -Значи мајка ти е тука.

  -Не е, излезе кога дојдов јас.

  -Па зарем вие никогаш не сте заедно? Прашал збунето.

  -Заедно сме, но во куќата. Ова ние полско вц.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...