More
  HomeВестиИндустријаBMW го лансираше пилот проектот "Вози BMW со месечна претплата"

  BMW го лансираше пилот проектот “Вози BMW со месечна претплата”

  Објавено на

  Германскиот производител BMW го лансираше пилот проектот преку кој за месечна претплата можете да одберете и возите некој од автомобилите на BMW. Проектот наречен “Access by BMW” е веќе лансиран  во САД каде за износ од 2 илјади американски долари можете да возите 530e, 540i, X5, 440i Coupe или M2, а за малку поголема претплата можете да одберете и некој од M моделите како што се  M5, X5 M, X6 M i M4.

  Тоа значи дека можете секој месец да менувате возила од BMW, а во месечната претплата се вклучени 3.220 km како и бесплатен сервис. Тоа значи доколку поминете над 3.220 km ќе мора да платите дополнителни финансиски средства, а сите трошоци поврзани со расипување и сервисирање на возилото паѓаат на трошок на BMW односно се вклучени во месечната претплата.

  Овој проект е предвидено да се спроведе само во САД и земјите од Западна Европа, а доколку се покаже како успешен германскиот производител планира да го имплементира и во останатите земји, пред се економски развиените.

  • ТАГОВИ
  • BMW

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...