More
  HomeЛајфКлубЏенерал Моторс: Не им дадоа бонуси па ја демолираа канцеларија на директорот

  Џенерал Моторс: Не им дадоа бонуси па ја демолираа канцеларија на директорот

  Објавено на

  Така е тоа во Јужна Кореа, ќе работиш цела година, нема да добиеш бонус и последиците се повеќе од познати. Неззадоволните работници на Џенерал Моторс ја демолираа целосно канцеларијата на директорот, откако беше јасно дека нема да добијат финансиски бонус за минатата година. Чашата ја прелеа и одлуката на GM да ја напушти Јужна Кореа, па оттука незадоволството работниците го искажаа преку уништување на канцеларијата на директорот.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...