More
  HomeВестиГрад Скопје: Нова паркинг зона - 100 денари за првиот час

  Град Скопје: Нова паркинг зона – 100 денари за првиот час

  Објавено на

  Нова паркинг зона воведува Град Скопје во рамките на зонското паркирање. Според одлуката за надополнување на ценовникот на Јавното Претпријатие “Градски паркинг” во Скопје се воведува нова паркинг зона во рамките на зонското паркирање наречена A0 која ќе се наоѓа на Кале и Средно Водно.

  Според одлуката доколку се паркирате на во оваа зона ќе мора да платите 100 денари за првиот час, додека секој нареден ќе ве чини дополнително по 50 денари од час.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...