More
  HomeВестиНовитетиПрвиот SUV на Aston Martin само со бензински мотор

  Првиот SUV на Aston Martin само со бензински мотор

  Објавено на

  Дизелот полека исчезнува од понудата на многу авто производители. Последен во низата на авто производители е Aston Martin кој објави дека нивниот прв SUV ќе биде достапен само во бензинска изведба.

  Првиот SUV се очекува во производство да влезе наредната година, а ќе биде директен конкурент на Bentley Bentayga, Rolls-Royce Cullinan, Lamborghini Urus како и на првиот SUV на Ferrari кој треба да се појави во наредните две години. Иако нема многу информации околу овој модел сепак се знае дека и дефинитивно овој модел ќе го носи беџот на Aston Martin и покрај тоа што се најавуваше дека ќе се продава под брендот Lagonda кој всушност е новиот премиум бренд на британскиот производител.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...