More

  Honda со нов PCX125

  Објавено на

  Honda го поднови својот најпопуларен скутер PCX 125. Скутерот кој на пазарот беше лансиран во 2010 година за многу кратко време постигна одлични продажни перформанси. Така за седум години овој скутер беше продаден во околу 140 илјади примероци што воедно го направи и најпродаваниот скутер на пазарот. Токму поради популарноста на овој скутер, но и поради тоа што веќе подолго време немаше направено никаков редизајн, јапонскиот производител се реши да го освежи и технолошки подобри.

  Покрај целосно новиот дизајн кој изгледа одлично, Honda во PCX 125 има вградено нов алуминиумски рам, ABS како и агрегат со поголема моќност, но со исто ниво на потрошувачка како и довчерашната генерација на PCX 125. Тука е и новиот издувен систем и проводник на воздухот, за нијанса поголеми тркала, но сумарно земено постигнато е и намалување на вкупната тежина. На предниот дел се вградени нови LED светла како и инструментална табла со екран во боја.

  Засега нема информации околу продажната цена, а такво нешто се очекува да биде објавено во наредниот месец кога и би требало да се појави во салоните во Европа.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...