More
  HomeВестиСаемиВидео од саемот за автомобили во Загреб

  Видео од саемот за автомобили во Загреб

  Објавено на

  По саемот во Белград кој се одржа минатиот месец, уште еден голем регионален саем на автомобили оваа пролет. Станува збор на саемот за автомобили во Загреб, најголем во Хрватска, а заедно со оној во Белград, најголема саемска манифестација за автомобили на Балканот.

  Саемот кој започна во вторникот предизвика големо внимание поради бројните супер автомобили претставени во халите во Загреб, но и разочарување кај посетителите поради тоа што на овој саем ја нема националната гордост, Rimac.

  Овој саем кој ќе трае до 15 април нуди богата саемска програма, а комплетната агенда можете да ја погледнете ТУКА. Во продолжение пак ви претставуваме две видеа со сите новитети на овој регионален саем за автомобили.


  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...