More
  HomeВестиDFCCA: Одбројувањето започна!

  DFCCA: Одбројувањето започна!

  Објавено на

  Одбројувањето започна! Уште помалку од еден месец до овогодинешниот хуманитарно-забавен настан DFCCA (Drive For Colon Cancer Awareness). Оваа година овој интернационален настан ќе се одржи на 6. мај и тоа во 14 градови во Македонија и околу 100 други низ целиот свет и истиот ќе биде проследен со дефиле на Cabrio GT Coupe и Classic Cars клубовите.

  Целта на овој настан е да се подржат сите кампања насочени кон борбата против канцерот на дебелото црево и малигнитетите кај децата. За таа цел сите овие хумани возачи – учесници, ќе се појават на улиците и ќе ја искажат својата подршка на оваа иницијатива.

  Хуманитарен партнер на овој настан е Lions International, а покрај возното дефиле кое започнува со собир пред PSS (Зајчев Рид) во рамките на овој настан ќе се одржи и хуманитарна забава која започнува во 12:30 часот во GP Картинг.

  Повеќе информации околу овој настан можете да прочитате на официјалниот интернет сајт www.dfcca.com како и на официјалниот Фејсбук настан (Кликни ТУКА).

  Во продолжение неколку фотографии од минатогодишниот настан.

  Фотографија на Drive For Colon Cancer Awareness.

  Фотографија на Drive For Colon Cancer Awareness.

  Фотографија на Drive For Colon Cancer Awareness.

  ФОТО: FB – Drive For Colon Cancer Awareness

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...