More
  HomeВестиНовитетиHonda NSX Roadster - Рај за очите

  Honda NSX Roadster – Рај за очите

  Објавено на

  Најчитаниот германски авто магазин Auto Bild објави фотографија од Honda односно Acura NSX во кабрио изведба. Идентична како и основната NSX, оваа изведба ќе ги има и истите перформанси вклучувајќи и мотори. Така основната верзија која ќе биде помоќна од Type R ќе располага со 3.5 литарски V6 хибриден агрегат кој ќе продуцира неверојатни 573 КС. Ваквите технички карактеристики ќе овозможат забрзување до 100ка за само 3.0 секунди.

  Од засег познатото, оваа изведба премиерно се очекува да биде претставена во текот на оваа година, а од погоните во Охајо би требало првиот примерок да излезе кон крајот на оваа година и истиот би чинел околу 200 илјади американски долари.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...