More
  HomeВестиКонцептиPininfarina најави уште еден концепт

  Pininfarina најави уште еден концепт

  Објавено на

  Една од најпознатите дизајнерски куќи во светот која се прослави со безвременските дизајни за Ферари, Pininfarina, на претстојниот саем во Пекинг пред неколку дена објави дека ќе го претстави концептот H500. Меѓутоа тоа нема да биде единствениот концепт на италијанската компанија бидејќи на овој саем ќе биде претставен и K350 концептот.

  Овој концепт е всушно SUV модел, а иако нема многу информации во моментов за техничките карактеристики она што се знае е дека ќе биде целосно електрифициран автомобил кој со едно полнење ќе може да помине и до неверојатни 1000 километри.

  Инаку како и претходниот концепт така и овој е развиен во соработка со Hybrid Kinetic Group од Хонг Конг. Повеќе информации околу овој концепт се очекува да бидат брифирани на денот на премиерата.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...