More
  HomeВестиСаемиVW Touareg со наградата "Super Star" на саемот во Загреб

  VW Touareg со наградата “Super Star” на саемот во Загреб

  Објавено на

  Овогодинешната “Super Star” награда која традиционално се доделува на најдобриот автомобил во рамките на саемот за автомобили во Загреб му припадна на новиот VW Touareg.

  Во конкуренција на преку 100 автомобили, жирито составено од шест авто уредници земајќи го во предвид одличниот дизајн и напредната технологија за најдобар автомобил т.е. “Super Star” едногласно го избраа новиот Touareg кој минатиот месец во Пекинг ја имаше светската премиера.

  Покрај “Super Star” наградата во рамките на овој саем беа доделени уште седум награди и тоа:

  • BUS STAR – MAN LION’S CITY
  • TRUCK STAR – IVECO STRALIS X- WAY
  • MOTO STAR – DUCATI PANIGALE V 4 S
  • ECO STAR – NISSAN LEAF
  • BEST BUY STAR – HYUNDAI KONA
  • TECHNO STAR – MERCEDES BENZ A KLASA
  • SPORT STAR – RENAULT MEGANE R.S
  • SUPER STAR – VOLKSWAGEN TOUAREG

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...