More
  HomeВестиИндустријаИ Mercedes воведува "автомобил на претплата"

  И Mercedes воведува “автомобил на претплата”

  Објавено на

  Следејќи го примерот на BMW кои минатата недела го започнаа пилот проектот “Вози BMW на претплата” и Mercedes се одлучува да ги следи стапките на германскиот производител. Така Mercedes Benz почнувајќи од оваа недела во американските градови Нешвил и Филаделфија ќе понуди автомобил на претплата.

  Суштината во овој проект се однесува на тоа да секој корисник има можност да одбере било кој модел од понудата на компанијата и потоа истиот тој автомобил да го добие на користење. Корисникот е обврзан за целиот тој период да плаќа месечна претплата во која е вклучено осигурувањето, редовните сервиси, услуга за помош на пат и слично.

  Инаку оваа идеја за автомобил на претплата корени влече од 2015 година кога Lincoln воведе ваква опција. Се очекува во наредниот период со ваква понуда да излезе и Volkswagen.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...