More
  HomeВестиИндустријаОд полноќ повторно поскапуваат горивата

  Од полноќ повторно поскапуваат горивата

  Објавено на

  Откако пред две недели имавме поскапување на цените на горивата од ноќеска на полноќ следи ново покачување. Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика бензините поскапуваат за половина денар па така од полноќ литар Еуросупер БС95 ќе изнесува 68 денари додека за еден литар Еуросупер БС98 потребно е да платите 69.5 денари.

  За разлика од бензините, дизелот од полноќ поскапува за 1 денар. Така, малопродажната цена на Еуродизел за еден литар од ноќеска ќе изнесува 60 денари.

  Следната корекција на цената треба да се случи за две недели.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...