More
  HomeВестиКонцептиCitroen со концепт за 2035 година (ВИДЕО)

  Citroen со концепт за 2035 година (ВИДЕО)

  Објавено на

  Луксузната Ситроенова дивизија, DS, на претстојниот саем во Пекинг ќе претстави футуристички концепт преку кој ќе ја демонстрира својата визија за 2035 година. Во видеото кое го објавија на својот официјален YouTube канал, може да се види само мал дел од футуристичкиот дизајн, а она што се претпоставува е дека овој автомобил ќе биде во целост електрифициран со спортски карактер.

  Повеќе информации околу овој концепт ќе бидат познати кон крајот на месецот за кога е и закажана премиерата во Пекинг.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...