More
  HomeАуто МиксИнтересноЌе ве здоболи и вас! Погледнете како изгледа уништувањето на Ferrari 458

  Ќе ве здоболи и вас! Погледнете како изгледа уништувањето на Ferrari 458

  Објавено на

  Не толку пријатно видео ни доаѓа од Бирмингем. Имено, полицијата од овој англиски град уништи конфискувано Ферари вредно над 230 илјади евра.

  “Штедев многу за да го купав овој автомобил кој има сентиментална вредност за мене и мојата фамилија” изјави Захид Кан, 31 годишниот сопственик на овој автомобил. Неговиот автомобил беше конфискуван откако тој не успеа да ја докаже сопственоста над овој автомобил по што судот во Бирмингем донесе одлука истиот да биде уништен.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...