More
  HomeВестиНовитетиBMW со нова дигитална инструментална табла (ФОТО)

  BMW со нова дигитална инструментална табла (ФОТО)

  Објавено на

  BMW во рамките на Digital Day 2018 ја објави новата, целоснодигитална инструментална табла која располага со најновиот BMW 7.0 оперативен систем.

  По примерот на Volkswagen и Mercedes, и овој германски производител воведува во целост нова, дигитална инстурментална табла кој го зголемува задоволството во возењето и која на возачот му овозможува бројни опции во текот на патувањето. Брзинометарот, покажувачот за ниво на гориво, температура и мапата за навигација се само дел од опциите кои може да се најдат на оваа табла. Она со што се горди од германскиот производител е во целост имплементираната 5G технологија.

  BMW digital

  Новата инструментална табла треба да биде вградена во наредните нови модели на BMW, а многу наликува на онаа претставена во Concept X7.

  • ТАГОВИ
  • BMW

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...