More
  HomeВестиАвто СалониSuzuki со Test Drive Day

  Suzuki со Test Drive Day

  Објавено на

  Сузуки Македонија утре со почеток од 11 часот организира невообичаен Test Drive Day. Имено, посетителите на овој настан кој се организира во салонот на Suzuki ќе имаат за задача да докажат дека може да потрошат под 5 литри на 100 километри возејќи едно од возилата од достапната комплетна гама на Suzuki која ја сочинуваат Baleno, Swift, Vitara, Ignis и S Cross.

  Инаку овој настан претходно се одржа на два пати. Учесниците со одличните и штедливи Suzuki мотори успеаа да стигнат до импресивни 3.7 литри на 100 km. Како беше на претходниот Suzuki Test Drive Day можете да погледнете ТУКА.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...