More
  HomeВестиУште еден автомобил украден во Скопје

  Уште еден автомобил украден во Скопје

  Објавено на

  Уште еден украден автомобил евидентиран во билтенот на МВР. Како што соопштуваат од Секторот за внатрешни работи Скопје, ноќеска во 01.45 часот лицето со иницијали О.А. пријавил дека на булеварот Партизански Одреди му бил украден автомобилот додека бил во аптека.

  36 годишниот О.А. во своето возило Mercedes C200 го оставил клучот, а оваа прилика ја искористило засега непознато лице и успеало да влезе во возилото и истото да го стартува по што се упатило во непознат правец.

  Oва е уште една во низата кражби на возила на територијата на Скопје. Затоа потребно

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...