More
  HomeВестиИндустријаЗапочна производството на новата A класа

  Започна производството на новата A класа

  Објавено на

  Со видео објавено на официјалниот YouTube канал, Mercedes-Benz го означи почетокот на сериското производство на новата А класа.

  Oваа А класа е најнапредната досега. Со најнапредната технологија, новиот ентериер и одличниот надворешен дизајн, Mercedes вложува големи амбиции во овој автомобил и со право атакува на лидерската  позиција во сегментот.

  Новата А класа веќе е во продажба, а во Македонија се очекува да пристигне кон крајот на мај. Почетната цена во Германија изнесува 30.232 евра за што добивате 1.3 литарски турбо бензински мотор со 163 КС.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...