More
  HomeВестиАкциска контрола на МВР: 248 возачи синоќа управувале возило под дејство на...

  Акциска контрола на МВР: 248 возачи синоќа управувале возило под дејство на алкохол

  Објавено на

  Министерството за Внатрешни работи (МВР) изминатата ноќ во периодот од 23 часот до 5 часот утрово спроведе бројни контроли на пдорачјето на СВР Скопје чија цел беше откривање и истовремено санкциоонирање на возачите кои управуваат возила под дејство на алкохол. Според соопштението на МВР, од вкупно контролираните 1234 возачи, 726 возачи биле алкотестирани, а од нив, дури 248 управувале возило под дејство на алкохол.

  Исто така во рамките на контролата, од полициските службеници биле констатирани уште дополнителни 252 прекршоци.

  • ТАГОВИ
  • mvr

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...