More
  HomeВестиНовитетиСеданската изведба на A класата дебитира во Пекинг

  Седанската изведба на A класата дебитира во Пекинг

  Објавено на

  Откако на почетокот на годината беше претставена новата генерација на хечбек изведбата на А класата, Mercedes Benz на претстојниот саем во Пекинг премиерно ќе ја претстави седанската изведба на А класата.

  Mercedes-Benz Concept A Sedan officially revealed Image #647182

  Во пресрет на саемот, на интернет веќе се појавија рендери кои го откриваат дизајнот, но засега нема потврда дали истите го прикажуваат оригиналниот изглед на седанската изведба. Она што може со сигурност да се каже е дека и оваа изведба ќе биде опремена со најнапредната мерцедесова технологија која се користи и кај хечбек изведбата, на најверојатно седанот ќе биде достапен со истите мотори.

  Mercedes-Benz Concept A Sedan officially revealed Image #647187

  Новиот модел, Mercedes Benz ќе го произведува во погоните на Beijing Benz во Кина каде германскиот производител заедно со BAIC Motor ги произведува и моделите V213 (Е класа) и W205 (C класа). Со овој новитет Mercedes Benz лансира конкурент на BMW серија 1 и Audi A3 Sedan.

  Mercedes-Benz Concept A Sedan officially revealed Image #647188

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...