More
  HomeВестиНовитетиBMW со тизер видео ја најави премиерата на BMW iX3

  BMW со тизер видео ја најави премиерата на BMW iX3

  Објавено на

  Откако претходно годинава го најави својот план кој предвидува воведување на 25 нови целосно електрифицирани автомобили до 2025 година, на претстојниот саем во Пекинг, BMW ќе објави еден од нив. Станува збор за целосно електрифицираниот iX3 SUV.

  Она што засега е познато е дека со овој модел BMW влегува во конкуренција на најавуваните Audi e-Tron и Jaguar I-Pace, а исто така се шпекулира дека овој модел ќе има домет од 700 километри со едно полнење.

  Премиерата на овој модел ќе се случи на 25 март на отворањето на саемот во Пекинг, а токму тогаш се очекува да се појават повеќе официјални информации околу цената, техничките карактеристики и точниот датум на продажба.

  • ТАГОВИ
  • BMW

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...