More
  HomeВестиАвто СалониSuzuki организираше Test Drive Day

  Suzuki организираше Test Drive Day

  Објавено на

  Вчера официјалниот застапник на возилата и мотоциклите од брендот на Suzuki, Миркат, организираше Suzuki Test Drive Day. На овој настан кој се одржа во просториите на Mиркат посетителите имаа можност да тестираат автомобили од понудата на Suzuki во Македонија која ги вклучува Swift, Ignis, Baleno, Vitara и SX4 Cross.

  “Ова е одличен настан бидејќи имаме можност да се запознаеме со Suzuki возилата. Тестирав Swift и според мене овој градски автомобил има одлични перформанси” изјави посетител на настанот.

  Инаку ова е трет настан од ваков тип, а организаторот најави можност истиот да се одржи и во градовите каде Suzuki има застапништва.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...