More
  HomeВестиНовитетиТоа е SUV, тоа е и седан, тоа е новиот Mercedes-Maybach

  Тоа е SUV, тоа е и седан, тоа е новиот Mercedes-Maybach

  Објавено на

  На претстојниот саем во Пекинг Mercedes-Benz ќе го претстави најновиот Maybach, ултра луксузниот хибриден SUV. Невообичаен дизајн, кој ги има сите карактеристики на SUV автомобилите, но истовремено со изглед на “подигнат” седан, ова е најневообичаениот SUV кој за прв пат го воведува германскиот производител.

  Целосно електрифициран, овој концепт располага со четири електрични мотори и една 80 kWh батерија која овозможува автономија до 500 километри. Во однос на опремата нема засега многу информации, но сигурно тој ќе ја има најнапредната мерцедесова опрема збогатена со фини обработки на ентериерот и посветено големо внимание на деталите во внатрешноста.

  mercedes maybach vision ultimate luxury

  Засега нема официјални информации дали и кога овој концепт ќе се најде во сериско производство.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...