More
  HomeВестиНовитетиУште еден кинески автомобил претставен во Европа

  Уште еден кинески автомобил претставен во Европа

  Објавено на

  Иако сите погледи се насочени кон претстојниот саем во Пекинг поради што многу светски производители објавуваат тизер видеа од премиерите, кинеската компанија Byton претстави концепт наменет за европскиот пазар. Станува збор за концептот SIV односно Smart Intuitive Vehicle чија европска промоција се одржа во рамките на Milan Design Week.

  Овој кросовер се очекува во сериско производство да влезе кон крајот на следната година, а според првичните информации располага со 272 КС и помоќна изведба со 476 КС и погон на сите четири тркала. Автономијата на овој електрифициран автомобил ќе се движи во рамките од 400 km до 500 km, а благодарение на супербрзиот полнач, батеријата се полни за само 10 минути со чиј капацитет може да се помине околу 120 km.


   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...