More
  HomeГаражаКраш ТестPorsche Cayenne со супериорни перформанси на краш тестот (ВИДЕО)

  Porsche Cayenne со супериорни перформанси на краш тестот (ВИДЕО)

  Објавено на

  Porsche Cayenne се вклучува во редот на најбезбедни SUV возила. Тоа го потврдува последниот краш тест на кој овој автомобил се здоби со максимални пет ѕвезди.

  Со скор од 95% во однос на возрасните, Cayenne има најголем скор кога е во прашање овој параметар во однос на останатите конкуренти од SUV сегментот. Во однос на безбедноста на децата овој автомобил освои 80% додека во поглед на безбедноста на пешаците остварен е скор од 73%. Во врска со безбедносната асистенција односно безбедноста на околината Porsche Cayenne се здоби со 72 процентен скор.

  Со ова, Porsche Cayenne се приклучува на Jaguar F-Pace и Volvo XC60 како едни од најбезбедните SUV автомобили.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...